Opolskie: będą konkursy na dyrektorów placówek zdrowotnych

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2011 13:19

Władze samorządowe województwa opolskiego najprawdopodobniej przeprowadzą konkursy na dyrektorów Opolskiego Centrum Onkologii (OCO) i Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie (OCR).

Opolskie: będą konkursy na dyrektorów placówek zdrowotnych

Według portalu gazeta.pl pierwotnie założenie władz województwa było takie: jeśli szpital w ciągu ostatnich kilku lat odnotował ujemny wynik finansowy, a jego szefowi kończy się umowa o pracę, ogłaszamy konkurs na stanowisko dyrektora - jeśli natomiast szpital nie jest na minusie, konkursu nie będzie, a dotychczasowemu dyrektorowi angaż zostanie przedłużony.

Dlatego miesiąc temu zarząd województwa postanowił, że przeprowadzi konkurs na szefa największego szpitala w regionie, będącego w gestii władz województwa - Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu (placówka od trzech lat wykazywała straty).

Okazało się jednak, że według nowej ustawy o działalności leczniczej po 1 lipca samorząd będzie zobligowany do przeprowadzenia konkursów na szefów placówek zdrowotnych, zarządzanych przez władze województwa - chodzi o stanowiska dyrektorów OCO oraz OCR.

O tej sprawie zarząd województwa będzie dyskutował we wtorek (14 czerwca), na swoim najbliższym posiedzeniu.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum