×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opolskie: PiS chce odwołania wicemarszałka Kolka

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia24 listopada 2015 09:49

Opolskie Prawo i Sprawiedliwość krytykuje odpowiedzialnego za politykę zdrowotną wicemarszałka województwa Romana Kolka, ale nie złoży formalnego wniosku o jego odwołanie z funkcji, bo i tak nie zdobędzie odpowiedniej większości w Sejmiku.

Opolskie: PiS chce odwołania wicemarszałka Kolka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

PiS zarzuca Kolkowi m.in. likwidację jedynego sanatorium dla dzieci na Opolszczyźnie, brak reakcji na straty finansowe Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie czy "dopuszczenie do śmierci dwuletniego Szymona w Wojewódzkim Centrum Medycznym" - informuje Gazeta Wyborcza.

Dla rady społecznej szpitala i zarządu województwa śmierć dwulatka była jednak bezpośrednim powodem odwołania z funkcji dyrektora WCM Marka Piskozuba. Jako oficjalną przyczynę podano utratę zaufania wobec dyrektora.

Radna wojewódzka PiS Violeta Porowska wskazywała, że wicemarszałek miał odwagę odwołać dyrektora Piskozuba, ”niech więc teraz ma odwagę sam podać się do dymisji, (…) bo działa na szkodę opolskiej służby zdrowia”.

Roman Kolek zapewnia, że OCR w Korfantowie nie będzie likwidowane. Zaznacza, że są jednak pewne schematy postępowania, których należy przestrzegać w ramach komercjalizacji placówki.

Dodaje, że jeśli chodzi o dyżur pediatryczny w WCM (wprowadzony po śmierci Szymona - red.), to zarząd województwa nie może niczego narzucić dyrekcji szpitala bez przekazania lecznicy dodatkowych pieniędzy, których nie ma. Obecnie doszło do sytuacji, w której interwencja była niezbędna, bo dyrekcja nie potrafiła sobie sama poradzić z problemem.

Czytaj: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze