Opolskie: NFZ ukarał dwa duże szpitale za odsyłanie pacjentów

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2013 16:01

Po kontroli zarządzonej przez NFZ, dotyczącej szpitalnych oddziałów ratunkowych Wojewódzkiego Centrum Medycznego i Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, płatnik zdecydował o ukaraniu obu lecznic - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Opolskie: NFZ ukarał dwa duże szpitale za odsyłanie pacjentów

NFZ przeprowadził kontrole po tym jak do oddziału Funduszu wpłynęły skargi pacjentów, którzy informowali, że byli odsyłani z jednego szpitalnego oddziału ratunkowego do drugiego, bo opolskie szpitale umówiły się między sobą i dyżurowały na zmianę.

Kontrola wykazała, że SOR-y w obu szpitalach działały codziennie, ale już oddziały, które miały być dla nich zapleczem (chirurgia, ortopedia i oddział chorób wewnętrznych) dyżurowały "na ostro" co drugi dzień.

Naprzemienne ostre dyżury to jednak nie koniec nieprawidłowości wytkniętych przez kontrolerów. W Szpitalu Wojewódzkim na bloku operacyjnym co drugi dzień nie było lekarza anestezjologa. W przypadku obu szpitali zdarzało się, że lekarz kierował pacjentów do drugiej placówki, nie zapewniając im transportu, więc chorzy jeździli prywatnymi samochodami.

NFZ nałożył na Szpital Wojewódzki i WCM kary. Placówki mają zapłacić po 18,5 tys. złotych.

Więcej:  www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum