Opolskie: Falck w trzech rejonach operacyjnych - minęło sześć miesięcy

Autor: Radio Opole, KR/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2012 11:31

Wygrana firmy Falck w konkursach na ratownictwo medyczne w trzech rejonach operacyjnych wzbudziła liczne protesty miejscowych lecznic, które dotąd świadczyły te usługi. Emocje ucichły, ale szpitale wciąż liczą straty.

Część załogi Brzeskiego Centrum Medycznego znalazła zatrudnienie w NZOZ Falck. Dyrektor szpitala ocenia współpracę z prywatną firmą jako poprawną. Radni podkreślają jednak, że lecznica na przegranym kontrakcie straciła kilka milionów złotych - informuje Radio Opole.

O stratach mówi też przedstawiciel SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Przychód z kontraktu na ratownictwo wynosił rocznie około 4,8 mln zł, co w ciągu trzech lat (na taki okres jest podpisana umowa) daje kwotę 14,4 mln zł. Szpital ma nadzieję, że w przyszłości uda się odzyskać kontrakt.

Przypomnijmy: NZOZ Falck wygrał konkursy na ratownictwo medyczne w trzech z siedmiu rejonów operacyjnych w województwie opolskim. Firma świadczy obecnie usługi ratownictwa medycznego w rejonach: brzesko-namysłowskim, olesko-kluczborskim oraz rejonie operacyjnym kędzierzyńsko-kozielskim.

Dyrektorzy Brzeskiego Centrum Medycznego, SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźle i ZOZ Olesno - placówek, które do połowy 2011 r. świadczyły te usługi - odwoływali się od wyników konkursu. Bezskutecznie. Protestowali też związkowcy i ratownicy.

Więcej: www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum