Opolskie: 83 przypadki ''zdublowanego'' leczenia

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2013 15:28

Z kontroli świadczeń wykonanych w lecznicach w Opolskiem wynika, że doszło do ponad 80 przypadków jednoczesnego udzielenia porady w przychodni specjalistycznej i leczenia tego samego pacjenta w szpitalu.

Opolskie: 83 przypadki ''zdublowanego'' leczenia

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, wyniki kontroli, przeprowadzonych w szpitalach i przychodniach na Opolszczyźnie, dotyczyły I kwartału 2013 r. W tym okresie w 83 przypadkach doszło do jednoczesnego udzielenia porady w przychodni specjalistycznej i leczenia tego samego pacjenta w szpitalu. Dotychczas Opolski Oddział Wojewódzki NFZ zweryfikował 65 z tych świadczeń, z czego 26 uznał jako niezasadne.

Odnotowano też 448 jednoczesnych pobytów tego samego pacjenta w szpitalu i leczenia go w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Oddział Funduszu zweryfikował na razie 109 z tych przypadków, z czego zakwestionował 55.

Więcej: www.nto.pl

Z kontroli przeprowadzonej w województwie świętokrzyskim wynika, że "dublowanie" pacjentów nie jest sporadyczne. Od początku roku Fundusz wykrył ponad 400 przypadków "dublowania się" pacjentów. Według NFZ większość przypadków to próba otrzymania zapłaty za niewykonane świadczenie.

178 przypadków dotyczyło pokrywania się terminu wizyt chorych przebywających w szpitalach, a wykazywanych także w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej. Częste były też przypadki pokrywania się wizyt w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i podstawowej opieki zdrowotnej.

Więcej: www.rynekzdrowia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum