Opolski NFZ ogłasza konkursy na dodatkowe świadczenia medyczne

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 03 września 2019 21:45

W województwie opolskim z myślą o zdrowiu dzieci i młodzieży powstaną poradnie neurologii, nefrologii, neonatologii, gruźlicy i chorób płuc oraz preluksacji. Nowością będzie poradnia diabetologii dziecięcej przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

Opolski NFZ ogłasza konkursy na dodatkowe świadczenia medyczne
Jeszcze w tym roku na Opolszczyźnie znacząco ma się poprawić opieka zdrowotna nad dziećmi, kobietami i osobami starszymi. Fot. Archiwum

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, oddział Funduszu w Opolu planuje również ogłoszenie postępowania konkursowego na psychiatrię dzienną dla dzieci i młodzieży. Dyrektor OOW NFZ Robert Bryk na konferencji prasowej we wtorek (3 sierpnia) podkreślił, że takiego oddziału na Opolszczyźnie do tej pory nie było, a jest on niezwykle potrzebny.

Opolski NFZ zwiększy też liczbę łóżek zakładów opiekuńczo-leczniczych w Krapkowicach i Branicach. Powstanie tam dodatkowo 47 miejsc dla osób starszych.

3 września ogłoszono także postępowanie konkursowe na dwa nowe oddziały szpitalne - chirurgii naczyniowej (najprawdopodobniej w Nysie) i neurochirurgii (północ województwa).

Więcej: nto.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum