Opolscy posłowie chcą odwołania prezesa NFZ, bo zdymisjonował "ich" dyrektora

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2010 13:53

Opolscy posłowie spotkali się wieczorem 10 czerwca z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia w sprawie zdymisjonowanego dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Kazimierza Łukawieckiego.

Łukawieckiego odwołał Jacek Paszkiewicz, prezesa NFZ, z kolei jego odwołania domagają się posłowie z Opolszczyzny. Złożyli w tej sprawie pismo w resorcie zdrowia.

Nowa Trybuna Opolska relacjonuje to spotkanie: – Było bardzo burzliwie – opowiada poseł Andrzej Buła. – Złożyliśmy taki stanowczy dokument, bo dymisję dyrektora opolskiego oddziału NFZ uważamy za wyjątkowo szkodliwą dla regionu.

Minister Ewa Kopacz zażądała dostarczenia całej dokumentacji związanej z odwołaniem dyrektora Łukawieckiego. Przedstawi ją ekspertom z departamentu prawnego i departamentu ubezpieczeń zdrowotnych. Zgodnie z decyzją pani minister, analiza ma zostać przeprowadzona w ciągu 30 dni. Jednocześnie zawiesiła odwołanie dyrektora na ten okres.

Przypomnijmy, że decyzję o odwołaniu dyrektor Łukawiecki otrzymał we wtorek (8 czerwca). Prezes NFZ, Jacek Paszkiewicz, przedstawił Radzie Opolskiego Oddziału NFZ listę zarzutów wobec dyrektora. Jednym z zarzutów, który stał się powodem wystosowania pisma w sprawie odwołania, było przekroczenie planu w zakresie refundacji leków w ubiegłym roku.

Inne dotyczyły wadliwego planowania wydatków na świadczenia medyczne, naruszenia przepisów przy wydawaniu zgody na indywidualne rozliczenie świadczeń i zawyżenia w tym roku dobowego ryczałtu dla szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Więcej: Nowa Trybuna Opolska

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum