Opole: z bólem gardła na porodówkę?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 września 2017 12:34

Od 1 października nocną i świąteczną opiekę medyczną dla Opola i okolic mają świadczyć trzy szpitale. Jednym z nich będzie Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, który musiał wpisać taką działalność do statutu, by nie wypaść z sieci szpitali. Jednak wciąż nie wiadomo, w jaki sposób ta usługa będzie świadczona.

Opole: z bólem gardła na porodówkę?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pozostaje pytanie czy z bólem gardła czy gorączką opolanie będą musieli jeździć do szpitala położniczego? Jak mówi Edward Puchała, dyrektor opolskiej porodówki to kwestia pozostająca jeszcze do ustalenia. Ustawodawca daje możliwość zlecenia pewnych zadań podwykonawcom, ale szczegółów jednak jeszcze nie jest w stanie podać.

Roman Kolek, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia, uważa, że znaków zapytania towarzyszących zmianie miejsca świadczenia nocnej i świątecznej opieki dla mieszkańców Opola i okolic jest znacznie więcej. Nie jest prawdą, że będzie korzystniej dla pacjentów, jeśli pomoc nocna będzie realizowana nie w jednym, a trzech punktach. Zorganizowanie dobrej i komplementarnej opieki w trzech odrębnych jednostkach oznacza ogromne nakłady finansowe. Potrzeba też ludzi, których zwyczajnie brak.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum