Opole: wiceminister zdrowia wierzy w utrzymanie dwóch SOR-ów w mieście

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2019 19:00

Jestem przekonany, że dzięki zmianom organizacyjnym w Opolu nadal będą działały Szpitalne Oddziały Ratunkowe w dwóch szpitalach - powiedział po zamkniętym dla prasy spotkaniu w opolskim ratuszu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Fot. Archiwum

Wiceminister zdrowia przyjechał do Opola, aby uczestniczyć w dyskusji na temat możliwości utrzymania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim.

Latem tego roku dyrekcja szpitala wypowiedziała umowę z NFZ na prowadzenie SOR, tłumacząc się brakiem możliwości spełnienia warunków określonych w ministerialnym rozporządzeniu i brakiem odpowiedniej ilości lekarzy. Zgodnie z umową, SOR w Szpitalu Wojewódzkim miał zakończył działalność w czerwcu 2020 roku.

W środę władze samorządowe województwa na konferencji prasowej poinformowały, że przedłużono umowę na funkcjonowanie SOR po otrzymaniu pisma od wojewody opolskiego, który zobowiązał szpitale resortowe - wojskowy i MSWiA do włączenia się do obsługi ostrodyżurowej pacjentów w Opolu, co powinno odciążyć lekarzy w dwóch cywilnych SOR-ach działających przy Szpitalu Wojewódzkim i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Po spotkaniu z dyrekcją szpitali i przedstawicielami władz samorządowych i rządowych regionu w czwartek (19 grudnia) wiceminister Kraska wyraził przekonanie, że obydwa SOR-y w Opolu będą działały na dotychczasowych zasadach także po czerwcu 2020 roku, a podpisany przez dyrekcję Szpitala Wojewódzkiego aneks pozwoli na wypracowanie odpowiednich procedur pozwalających na sprawne funkcjonowanie systemu ratownictwa medycznego w Opolu przy zaangażowaniu szpitali resortowych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum