Opole: wicemarszałek zaproponuje przekształcenia szpitali?

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2011 14:50

- Nowy model służby zdrowia opartej na spółkach zyskuje zwolenników - powiedziała na antenie Radia Opole Renata Jażdż-Zaleska, dyrektor Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Zdrowotny wicemarszałek Roman Kolek zapowiedział przygotowanie w ciągu miesiąca programu przekształceń szpitali w województwie opolskim.

Opole: wicemarszałek zaproponuje przekształcenia szpitali?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Nowe zawsze budzi pewne obawy, ale 10-letnie już doświadczenie z funkcjonowania spółek kapitałowych w szpitalach dowodzi, że zmiany dają korzyści pacjentom - przekonuje Renata Jażdż-Zaleska, będąca jednocześnie prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych.

Opolski wicemarszałek Roman Kolek zapowiedział przygotowanie w ciągu miesiąca programu przekształceń szpitali w województwie opolskim. Jak zapowiada w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl jego koncepcja ujrzy światło dzienne po 1 lipca br. Wtedy to wejdzie w życie ustawa o działalności leczniczej.

- Z pewnością łatwiej będzie wprowadzić w życie niektóre z moich pomysłów. Z ustawa wiążę wiele nadziei w kwestii reorganizacji służby zdrowia. Między innymi potrzebna jest solidna wycena wszystkich świadczeń refundowanych przez NFZ oraz koordynacja świadczeń realizowanych w placówkach - mówi nam Roman Kolek.

 

 Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze