Opole: w szpitalu ginekologicznym brakuje obsady lekarskiej

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2014 11:09

Z Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu uciekają lekarze. Dyrektor naczelna złożyła wymówienie.

Krytyczną sytuację w szpitalu pogłębia fakt, że na ogłoszony dwukrotnie konkurs na dyrektora ds. medycznych nikt się nie zgłosił. Z konieczności więc te obowiązki pełni dr Marek Chowaniec. Gdy 31 marca dyrektor naczelna Aleksandra Kozok opuści swoje stanowisko, zostanie sam. 

W szpitalu brakuje też kadry, zostało tylko 11 ginekologów, a powinno ich być 18 . Jak twierdzi anonimowy ginekolog do odejścia lekarzy przyczyniła się m.in. fatalna atmosfera po narodzinach dzieci państwa Bonków i zbyt niskie zarobki. Dwóch ginekologów odeszło do szpitala w Brzegu, jeden do Kluczborka, właśnie przenosi się tam kolejny. Lekarka, która była przy porodzie bliźniaczek państwa Bonków i została usunięta ze stanowiska zastępcy ordynatora, teraz odeszła do pracy w przychodni.

Gdy personel medyczny w szpitalu zaczął topnieć, ci, którzy jeszcze zostali, napisali list do urzędu marszałkowskiego, wyjaśniając w nim, że funkcjonowanie szpitala jest zagrożone.

Gdy dowiedziała się o tym dyr. Aleksandra Kozok złożyła rezygnację z funkcji, którą pełniła od 1991 roku. Skorzystała z uprawnień emerytalnych. Dyrektorem przestanie być 31 marca, bo wtedy upływa termin wypowiedzenia.

Więcej: www.nto.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum