Opole: w kolejce do ośrodka opieki krótkoterminowej

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2016 10:24

W otwartym trzy tygodnie temu ośrodku opieki krótkoterminowej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu na miejsce czeka się trzy miesiące. Do czerwca nie ma wolnych terminów przyjęć.

Opole: w kolejce do ośrodka opieki krótkoterminowej. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W otwartym trzy tygodnie temu ośrodku opieki krótkoterminowej sąsiadującym z ogrodem, z którego mogą korzystać pacjenci, urządzono 11 miejsc - 10 w pokojach dwuosobowych i jedno w pojedynczym.  I już dwadzieścia osób zarezerwowało terminy dla swoich bliskich na czerwiec - informuje Gazeta Wyborcza w Opolu.

Ośrodek zapewnia opiekę krótkoterminową dla osób nie w pełni samodzielnych, starszych, które z powodów zdrowotnych, zdarzeń losowych czy wyjazdu na urlop członków rodziny lub opiekunów nie mogą pozostać samotnie w domu. Oferta obejmuje usługi pielęgnacyjne i opiekuńcze, dotyczące osób niewymagających hospitalizacji.

Podopieczni mają zapewnioną profesjonalną opiekę pielęgniarki i opiekuna medycznego, w komfortowych pokojach z łazienką i toaletą, z bezpłatnym dostępem do TV i WiFi oraz z wyżywieniem. Cena za dobę pobytu w ośrodku wynosi od 60 do 120 zł.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum