×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opole: uruchomiono pierwszą przychodnię sportową

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia23 grudnia 2015 09:50

SP ZOZ Zaodrze podpisał z NFZ kontrakt na uruchomienie pierwszej w Opolu poradni sportowej, którą otwarto w poniedziałek (21 grudnia). Do tej pory nie było w Opolu możliwości uzyskania porady z zakresu medycyny sportowej w ramach kontraktu z NFZ.

Opole: uruchomiono pierwszą przychodnię sportową
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Miasto przygotowywało się do tego projektu od sześciu miesięcy i przeznaczyło blisko 50 tys. zł na aparaturę medyczną dla poradni sportowej. Zakupiono m.in. bieżnię do badań wysiłkowych, spirometr, zestaw do badań antropometrycznych czy cykloergometr .

Przychodnia stanęła do konkursu na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie medycyny sportowej na terenie województwa opolskiego, który 12 października ogłosił opolski oddział NFZ. Kontrakt otrzymała. Umowa z NFZ będzie obowiązywała do 30 czerwca przyszłego roku.

Na podstawie tegorocznego kontraktu przychodnia będzie czynna trzy razy w tygodniu po cztery godziny. Pacjentów będzie przyjmowała lekarka zatrudniona w przychodni, która zdała egzamin specjalizacyjny i posiada uprawnienia do przeprowadzania badań oraz orzekania o zdolności do uprawiania określonej dyscypliny sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 lat oraz przez starszych zawodników.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze