Opole: szpital wysyła sms-y potwierdzające wizytę, pacjenci je lekceważą

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2018 10:50

Szpital Wojewódzki w Opolu już rok temu przyjął zasadę, iż każdy pacjent czekający na wizytę na pięć dni przed, otrzymuje przypominający sms. Problem w tym, że nie wszyscy pacjenci, którzy rozmyślili się i nie skorzystają z wizyty, informują o tym lekarzy.

pacjentom, którzy nie zamierzają skorzystać z wizyty, nie chce się wpisać w odpowiedzi słowa "rezygnuję". FOT. John Karakatsanis/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Jak podkreśla prezes placówki Renata Ruman-Dzido, problem ten dotyczy około 10 proc. pacjentów, którzy otrzymują informacje. Sytuacja jest szczególnie dotkliwa w przypadku wizyt u endokrynologa, do którego oczekuje się od 2 do 3 lat.

W opinii Ruman-Dzido prosty system, który wdrożyła placówka jest wykorzystywany z powodzeniem przez gabinety kosmetyczne i fryzjerskie. Jak się jednak okazuje, w odniesieniu do szpitala zawodzi, ponieważ pacjentom, którzy nie zamierzają skorzystać z wizyty, nie chce się wpisać w odpowiedzi słowa "rezygnuję". Tylko tyle. Szpital nie wymaga bowiem potwierdzenia wizyta. To jedno słowo, może skrócić kolejki do specjalistów.

Więcej: radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum