Opole: samorząd szuka pieniędzy dla szpitala

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2011 12:10

Władze samorządowe województwa opolskiego liczyły, że część pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego będzie można przeznaczyć na ochronę zdrowia. Po rozmowach marszałka Józefa Sebesty z przedstawicielami Komisji Europejskiej okazało się, że nie będzie to możliwe.

Opole: samorząd szuka pieniędzy dla szpitala

Samorząd województwa planował, że część z 64 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania RPO zasili m.in. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Jednak wytyczne KE pozwalają wydatkować środki tylko na przebudowę dróg, rozwój społeczeństwa informacyjnego, ochronę środowiska i na centra kształcenia ustawicznego.

Czy w tej sytuacji szpital otrzyma pomoc z innego źródła? Marszałek Sebasta powiedział w Radiu Opole, że OCR dostanie dofinansowanie w ramach kolejnych oszczędności poprzetargowych. Zaznaczył jednak, że jesteśmy w fazie niekorzystnej, w której spada kurs euro do złotówki.

Inny pomysł zdradził portalowi rynekzdrowia.pl wicemarszałek Roman Kolek, odpowiedzialny za ochronę zdrowia.

- Jednym z rozwiązań może być znalezienie inwestora. Ostatnio pojawiła się taka inicjatywa - powiedział nam Roman Kolek.

- Powstała spółka z udziałem pracowników - m.in. kadry ortopedycznej i rehabilitacyjnej - która zadeklarowała wejście w rolę inwestora i zarządzanie placówką na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. W tej chwili sprawdzamy wiarygodność spółki. W każdym razie spółka pracownicza deklaruje, że pozyska pieniądze na inwestycje - dodał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum