Opole: rodzice oburzeni opłatami za leżanki szpitalne

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2016 09:39

Rodzice dzieci leczonych na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu, chcą zniesienia odpłatności za wynajęcie leżanki, na której mogą nocować przy dziecku. Pobieranie pieniędzy wg nich zaprzecza idei "szpitala przyjaznego rodzicom".

Rodzice małych pacjentów hospitalizowanych w opolskim szpitalu chcą zniesienia odpłatności za wynajęcie leżanki. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Radio Opole, matki uważają, że jako opiekujące się w szpitalu własnymi dziećmi często wyręczają pielęgniarki, dlatego nie powinny płacić za leżanki.

Pełniący obowiązki ordynatora na oddziale pediatrii doktor Sławomir Rak tłumaczy, że  NFZ pokrywa jedynie koszty świadczeń zdrowotnych udzielonych pacjentowi. Nie finansuje wynajmu łózek dla rodziców. Dlatego też dyrekcja nie chce na ten cel przeznaczać pieniędzy, które są przeznaczone na leki i leczenie dzieci.Tym bardziej, że koszt wynajęcia łóżka nie jest wysoki.

Za leżankę, niezależnie od czasu opieki nad małym pacjentem, trzeba zapłacić 10 zł. Zaś 15 zł za dobę musi zapłacić osoba, która chce nocować na łóżku szpitalnym. Pieniądze za wynajem przeznaczane są na zakup nowych leżanek i ich dezynfekcję. 

Więcej: radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum