Opole: przyjedzie wiceminister zdrowia, będzie okazja do rozmowy o SOR

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2019 07:30

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu nie spełnia wymogów nowego rozporządzenia ministra zdrowia i musi zostać zamknięty. Radni protestują. W tej sprawie do Opola ma wkrótce przyjechać wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opole: przyjedzie wiceminister zdrowia, będzie okazja do rozmowy o SOR
Wkrótce do Opola ma zawitać wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który odpowiada za system ratownictwa medycznego. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w szpitalu pozostanie tylko Izba Przyjęć, w której obsługiwani będą jedynie pacjenci przyjmowani na oddział. Zmiany nastąpią 1 lutego 2020 roku.

Gazeta przypomina, że pod koniec listopada, Rada Miasta Opola jednogłośnie poparła apel dotyczący nielikwidowania SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Apel skierowano między innymi do premiera, ministra zdrowia, wojewody i opolskich parlamentarzystów.

Apel opolskich radnych może okazać się skuteczny. Być może SOR przy ul. Katowickiej będzie działał znacznie dłużej, co najmniej o pół roku.

- W przyszłym tygodniu będę gościł u siebie ministra Waldemara Kraskę odpowiedzialnego za system ratownictwa medycznego w Polsce, który chce pomóc sprawie opolskiego SOR - podaje na łamach GW Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Więcej: opole.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum