Opole: powołano nowy skład komisji, która wybierze dyrektora porodówki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2014 18:01

Zarząd województwa ustalił skład nowej komisji, która rozstrzygnie konkurs na dyrektora Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Opolu. Na jej czele stanie Roman Kolek, wicemarszałek województwa.

Obok wicemarszałka w skład komisji postanowiono zaangażować więcej osób spoza urzędu marszałkowskiego.

W siedmioosobowym składzie komisji konkursowej osoby te to: Grzegorz Sawicki z PSL, przedstawiciel prezydium sejmiku województwa oraz wiceprzewodniczący sejmikowej komisji zdrowia; dr Jerzy Jakubiszyn, prezes opolskiej Okręgowej Izby Lekarskiej ; Bogumiła Stasiak, przedstawicielka związków zawodowych w porodówce; oraz dr Tomasz Grzyb, psycholog z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, mieszkaniec Opola.

W środę (23 kwietnia), na posiedzeniu zarządu nie opracowano jednak jeszcze nowego regulaminu konkursu. Ten ma być ustalony w przyszłym tygodniu, na wspólnym posiedzeniu zarządu regionu i członków komisji konkursowej.

Konkurs na dyrektora opolskiej porodówki ma być ogłoszony na początku maja. Nabór dokumentów będzie trwał przez miesiąc. Rozstrzygnięcie konkursu ma zaś nastąpić do końca czerwca, jeszcze przed sezonem urlopowym.

Przypomnijmy, że rozpisany już wcześniej konkurs unieważniono po tym, jak poseł Patryk Jaki (SP) zwrócił się do CBA o kontrolę wyboru dyrektora szpitala ginekologiczno-położniczego w Opolu. Został nim Łukasz Radwański, zięć sekretarza PO w regionie. Jaki skieruje też tę sprawę do prokuratury. Unieważnienia konkursu chce także PSL. Sam Radwański powiedział PAP, że do konkursu przystąpił, bo ma odpowiednie kwalifikacje.

Czytajj też. Opole: polityczna burza po wyborze dyrektora szpitala

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum