Opole: porządkowania czasu pracy lekarzy ciąg dalszy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 września 2009 09:10

Na razie opolski oddział NFZ nie będzie karał lekarzy pracujących jednocześnie w kilku miejscach.

Opole: porządkowania czasu pracy lekarzy ciąg dalszy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Opolski Oddział NFZ w lipcu do systemu informatycznego wprowadził nową opcję, która pozwoliła na identyfikację miejsc i godzin pracy lekarzy. Okazało się, że w 53 przypadkach czas pracy lekarza w dwóch różnych miejscach zazębia się albo nakłada.

Płatnik zdecydował, że da świadczeniodawcom czas na wyjaśnienie sprawy.

Dr Roman Kolek, wicedyrektor ds. medycznych w opolskim oddziale NFZ twierdzi, że wyjaśniono harmonogramy czasu pracy lekarzy w ok. 40 proc. z 53 budzących wątpliwości przypadków.

Jeszcze czas pracy 21 lekarzy specjalistów w dwóch różnych placówkach zazębia się o pół godziny jeden dzień w tygodniu.

Niejasności dotyczą również ośmiu rehabilitantów zatrudnionych w poradniach rehabilitacyjnych oraz lekarzy z poradni zdrowia psychicznego i poradni leczenia uzależnień.

Roman Kolek zapewnia, że skala problemu na Opolszczyźnie jest niewielka i w zdecydowanej większości przypadków wynika z braku aktualizacji systemowych danych dotyczących czasu pracy. Dodaje przy tym, że w regionie nie ma nadużyć, takich jak praca na kilku etatach w tym samym czasie. Uważa jednak, że system czasu pracy lekarzy należy uporządkować i temu służy akcja NFZ. I zapowiada, że niewykluczone, że do placówek medycznych, które nie uporządkują harmonogramów, płatnik wyśle jednak kontrole.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze