Opole: porozumienie zawarte, oddział chirurgii pracuje normalnie

Autor: radio.opole.pl/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2018 21:20

Sytuacja na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu jest ustabilizowana. Praca oddziału została wznowiona po porozumieniu w sprawie podwyżek dla lekarzy. Dyżury całodobowe są zapewnione do końca stycznia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Grafik zapewnia dwuosobową opiekę na dyżurach, a dziś (18 stycznia) lekarze przystępują do realizacji planu operacyjnego - mówi Renata Ruman-Dzido, prezes Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Przed zawarciem porozumienia oddział nie przyjmował pacjentów w trybie pilnym - przypomina Radio Opole. - Byli przyjmowani pacjenci w trybie planowym, ale był wstrzymany plan operacyjny. To na wypadek konieczności zawieszenia oddziału. Byłoby o wiele większe ryzyko dla pacjenta, gdyby był po operacji i wystąpiłaby konieczność przetransportowania go do innego oddziału - tłumaczy Ruman-Dzido.

- Sytuacja na oddziale wygląda dobrze - informuje dr Janusz Pichurski. - Zapewnione są dyżury do końca tego miesiąca. Nasze działania przyniosły skutek. Podstawowa pensja zasadnicza lekarza specjalisty w tym szpitalu wyniesie 6 tys. zł. Uzyskali te pieniądze nie tylko lekarze chirurdzy, ale również wszyscy specjaliści - dodaje dr Pichurski.

Więcej: radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum