Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 17-08-2017 13:46

Opole: poradnia stomatologiczna będzie przeniesiona, ale zostanie w szpitalu

Okręgowa Rada Lekarska w Opolu zaapelowała o dalsze zapewnienie istnienia poradni stomatologicznej, będącej ośrodkiem akredytowanym do prowadzenia specjalizacji.

Fot. archiwum

Chodzi o znalezienie nowych pomieszczeń dla poradni stomatologicznej funkcjonującej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Uniwersytet Opolski w miejscu dotychczasowej lokalizacji poradni chce utworzyć zespół pracowni anatomii dla celów dydaktyczno-naukowych dla studentów kierunku lekarskiego.

Jak zwraca uwagę Okręgowa Rada Lekarska w Opolu, istotne jest wskazanie nowego miejsca w szpitalu, w którym mogłaby funkcjonować poradnia. Jest to o tyle ważne, że poradnia jest ośrodkiem akredytowanym do prowadzenia specjalizacji. Poza tym pracują w niej wysokiej klasy specjaliści, dla których praca w szpitalu stanowi podstawę miesięcznego wynagrodzenia.

Władze szpitala zapewniają jednak, że żaden stomatolog z poradni pracy nie straci. - Jesteśmy przed wyborem miejsca, gdzie poradnia może zostać przeniesiona - wyjaśnia Małgorzata Lis-Skupińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Więcej: opole.wyborcza.pl