Opole: nowy dyrektor przedstawia strategię zarządzania szpitalem

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2014 11:13

Wskazany w konkursie nowy dyrektor Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu, Łukasz Radwański mówi Radiu Opole o tym jak zamierza zarządzać lecznicą.

Przypomnijmy, że konkursowemu wyborowi towarzyszą kontrowersje. Radwański był zastępcą dyrektora do spraw finansowych Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.to slużbowo. Prywatnie jest zięciem Edwarda Gondeckiego, sekretarza Platformy Obywatelskiej i szefa rady opolskiego oddziału NFZ. 

Jak wyjaśniał na antenie Radia Opole, do konkursu przygotował plan o nazwie "Strategia przetrwania i rozwoju", która zawiera działania, jakie zamierza wdrożyć w placówce w latach 2014-2020 r.. Główna zasada, to zarządzanie jakością, które chce wprowadzić w każdym aspekcie funkcjonowania szpitala; najważniejszym celem ma być "dobro matki i dziecka".

Zadanie ułatwia fakt, że kondycja szpitala jest dobra.

Nowy dyrektor wyłoniony w konkursie nie został na razie powołany na to stanowisko. Zarząd Województwa chce, by przed podjęciem tej decyzji prawnicy zbadali wniosek PSL o unieważnienie konkursu. Ludowcy domagają się nowego konkursu, zwracając uwagę na kontrowersje, jakie wzbudziła wygrana menedżera.

Więcej: http://www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum