Opole: nowy dyrektor WCM obejmuje stanowisko

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2016 11:39

Zdaniem Dariusza Madera, nowego dyrektora Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu, który w piątek (1 kwietnia) obejmuje funkcję, konieczne są zmiany wewnątrz szpitala, także inicjowane przez pracowników.

Dyrektor w trakcie konkursu przedstawił koncepcję funkcjonowania szpitala Fot. Archiwum

Po śmierci dwuletniego dziecka na izbie przyjęć WCM urząd marszałkowski "stracił zaufanie" do poprzedniego dyrektora placówki. W ocenie jej  nowego szefa należy z tego dramatu wyciągnąć właściwe wnioski oraz wprowadzić rozwiązania, które pomogą uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji - informuje Gazeta Wyborcza.

Dyrektor Mader w trakcie konkursu przedstawił koncepcję funkcjonowania szpitala, jako miejsca, które świadcząc usługi medyczne, będzie dbało o interes pacjenta i kierowało się troską o niego.

Komisja konkursowa wzięła pod uwagę doświadczenie zawodowe nowego dyrektora i jego styl pracy z załogą. Jak sam mówi - stara się budować relacje wśród pracowników, opierając się na podstawowych zasadach współpracy, a zatem przede wszystkim na wypracowywaniu porozumień, ale też wdrażaniu nowoczesnych standardów pracy.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum