Opole: konkurs na dyrektora szpitala zakończy się rozpadem politycznej koalicji?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2014 13:40

Wybór Łukasz Radwańskiego, zięcia sekretarza PO w regionie, na dyrektora Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Opolu wzbudził kontrowersje.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą dr Kamil Minkner, politolog z Uniwersytetu Opolskiego wskazuje, że splot interesów jest dość czytelny.

Dr Minkner zwraca uwagę, że kiedy chodzi o ważne publiczne stanowiska, jak stanowisko dyrektora szpitala, decydenci muszą zdawać sobie sprawę z takich prawidłowości. Przede wszystkim po to, żeby przekonująco uzasadnić swoją decyzję, która mogła mieć przecież swoje merytoryczne przesłanki.

Czytaj: Unieważnią konkurs na dyrektora opolskiej porodówki?

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zamierza opublikować pełną listę kandydatów i ich kwalifikacji, aby pokazać, że został wybrany najlepszy. Dr Minkner uważa to za dobre posunięcie, które da możliwość przyjrzenia się porównawczo poszczególnym kandydatom. Zazncza, że nie można wykluczyć wariantu, że wybrany kandydat był rzeczywiście najlepiej przygotowany.

Tymczasem członkowie PSL chcą powtórki konkursu na dyrektora porodówki. Mniejszość Niemiecka zdaje się do tej propozycji przychylać. Czy grozi to rozpadem rządzącej regionem koalicji?

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum