Opole: konkurs na dyrektora OCO nierozstrzygnięty

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2011 11:40

Do konkursu na dyrektora Opolskiego Centrum Onkologii (OCO) zgłosił się tylko jeden kandydat, dotychczasowy szef placówki Wojciech Redelbach. Zgodnie z nową ustawą o działalności leczniczej trzeba konkurs powtórzyć, bo kandydatów musi być co najmniej dwóch.

Opole: konkurs na dyrektora OCO nierozstrzygnięty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stanisław Łągiewka, dyrektor departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim woj. opolskiego przyznaje, że sytuacja jest dość dziwna, ponieważ szpital onkologiczny jest w dobrej sytuacji finansowej, poza tym ta dziedzina medycyny korzysta z wielu priorytetów, wydawałoby się więc, że fotel dyrektora w takiej placówce to łakomy kąsek - relacjonuje portal Gazeta.pl. Tymczasem obecny dyrektor OCO nie ma kontrkandydata.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, kontrakt Wojciecha Redelbacha na kierowanie Opolskim Centrum Onkologii wygasa z końcem sierpnia br. Jest on dyrektorem placówki od 2003 roku. Za jego rządów szpital uzyskuje dobry wynik finansowy.

Początkowo zarząd województwa zamierzał przedłużyć mu angaż, jednak ustawa o działalności leczniczej, która weszła w życie 1 lipca br., nie dopuszcza takiej możliwości. Dyrektorzy muszą być wybierani w drodze konkursu.

Kontrakt Wojciecha Redelbacha kończy się w z początkiem września, więc najprawdopodobniej zostanie on powołany przez zarząd województwa na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora, zanim samorząd nie rozstrzygnie kolejnego konkursu.

Najpierw musi odczekać miesiąc, potem kolejne dwa potrwają procedury konkursowe. Nowego dyrektora OCO poznamy więc najwcześniej pod koniec listopada.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze