Opole: kogo zabraknie w nowym konkursie na szefa porodówki?

Autor: RZ,Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2014 10:39

Konkurs na dyrektora szpitala ginekologiczno-położniczego w Opolu unieważniono ze względu na braki formalne po medialnej awanturze wokół wybranego kandydata. Samorząd województwa ogłosił kolejny, do którego kontrowersyjny kandydat już się nie zgłosił.

W marcu br. zwycięzcą konkursu na szefa Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu okazał się zięć sekretarza PO w regionie. Konkurs sprzed kilku miesięcy sporo różni się jednak od tego, który rozpisano po raz drugi.

Czytaj: Opole: polityczna burza po wyborze dyrektora szpitala 

Jak opisuje Gazeta Wyborcza, w pierwszej komisji obok marszałka zasiadali: wicemarszałek Roman Kolek; Marek Szymkowicz, przewodniczący komisji zdrowia w sejmiku i radny PO; Adam Maciąg, sekretarz urzędu marszałkowskiego; Stanisław Mazur, skarbnik regionu; Stanisław Łągiewka, dyrektor departamentu zdrowia w urzędzie; oraz Tadeusz Troszyński z rady społecznej porodówki, były skarbnik województwa. Czyli polityczno-urzędowe grono uzależnione od marszałka, który jest nie tylko znajomym Radwańskiego, ale przede wszystkim politykiem uzależnionym od partii, w której ważną figurą jest zięć kandydata na dyrektora.

Teraz z komisji wycofał się marszałek Buła. Przewodniczącym jest Roman Kolek, a w jej składzie znaleźli się: Grzegorz Sawicki z PSL - przedstawiciel prezydium sejmiku województwa oraz wiceprzewodniczący sejmikowej komisji zdrowia; dr Jerzy Jakubiszyn - prezes opolskiej Okręgowej Izby Lekarskiej; Bogumiła Stasiak - przedstawicielka związków zawodowych w porodówce; oraz dr Tomasz Grzyb - psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu.

Pojawili się więc eksperci, którzy przede wszystkim będą niezależni. Z pewnością przynajmniej kilku z nich oceni kandydatów, zajmując się ich kompetencjami, a nie politycznymi koneksjami. 

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum