Opole: dalszy ciąg sporu o dyrektora WCM

Autor: DMX, Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2011 12:26

Zarząd województwa opolskiego w czwartek (26 maja) ogłosi konkurs na dyrektora SPZOZ Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Szesnastu ordynatorów lecznicy chce pozostawienia na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora.

Opole: dalszy ciąg sporu o dyrektora WCM

Kandydaci na stanowisko dyrektora SPZOZ Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu będą mogli składać swoje oferty przez 20 dni. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić do 30 czerwca, bo tego dnia dobiegnie końca kadencja obecnego dyrektora WCM - informuje Nowa Trybuna Opolska. Doktor Marek Piskozub pełni tę funkcję od 12 lat. Zapowiedział, że też do konkursu przystąpi.Jak pisaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl w połowie maja do zarządu województwa trafiło oświadczenie podpisane przez ordynatorów WCM broniące dyrektora Piskozuba. Ordynatorzy informują m.in., że nie jest winą dyrektora, że kontrakt, jaki oferował szpitalowi opolski NFZ, był zbyt niski i nieadekwatny do potrzeb. Jego pochodną są wydłużające się kolejki do poszczególnych poradni specjalistycznych WCM.

Ordynatorzy nie tylko wzięli w obronę swojego dyrektora, ale wskazali winnego długów szpitala. Rada Ordynatorów stwierdza, że zarzuty formułuje osoba, która do niedawna była zastępcą dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i jest odpowiedzialna za wysokość kontraktu, jaki otrzymało WCM. Obecnie Roman Kolek pełni funkcję wicemarszałka województwa opolskiego.

Roman Kolek był zaskoczony zarzutami. Twierdził, że procedura konkursowa nie jest uruchomiona po to, by zwolnić dyrektora Piskozuba. Jego zdaniem chodzi o dyscyplinowanie dyrektora i poprawienie jakości świadczonych usług i organizacji niektórych oddziałów szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum