Opole: czy finansowanie leczenia bólu jest przestępstwem?

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2010 10:24

Prezes NFZ zarzucił byłemu dyrektorowi oddziału NFZ w Opolu bezpodstawne wydanie 770 tys. zł na program leczenia bólu - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Jak informował wcześniej portal rynekzdrowia.pl, Jacek Paszkiewicz złożył w tej sprawie 4 sierpnia zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez Kazimierza Łukawieckiego przestępstwa.

W drugiej połowie stycznia 2006 r. w ramach pilotażowego programu w 7 szpitalach w województwie opolskim powstały zespoły, składające się z anestezjologów, chirurgów i pielęgniarek, które zajmowały się przez całą dobę zwalczaniem ostrego bólu u pacjentów po operacjach i urazach.

Program został wdrożony z inicjatywy dr Józefa Bojki, opolskiego konsultanta wojewódzkiego ds. anestezjologii i intensywnej terapii we współpracy z Opolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. Patronowały mu: Polskie Towarzystwo Badania i Leczenia Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Program trwał do końca 2007 r. Do końca realizowało go 5 szpitali. W tym czasie z leczenia bólu skorzystało na Opolszczyźnie blisko 15.500 pacjentów.

 

Więcej: www.nto.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum