×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opole: czy dyrektor WCM zostanie odwołany?

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia20 listopada 2015 09:11

Rada Społeczna Wojewódzkiego Centrum Medycznego (WCM) w Opolu zdecyduje w piątek (20 listopada) o tym, że Marek Piskozub zostanie odwołany z funkcji dyrektora?

Opole: czy dyrektor WCM zostanie odwołany?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

1 listopada na szpitalnym oddziale ratunkowym WCM rodzice dwuletniego chłopca, u którego występowały bóle brzucha, wymioty i biegunka, czekali ponad godzinę na pomoc lekarza. Ta nadeszła, gdy dziecko straciło przytomność. Chłopiec zmarł. Sprawę bada prokuratura.

Urząd Marszałkowski mówi, że niewystarczające działanie dyrekcji w sprawie wyjaśnienia śmierci Szymona i brak odpowiedniego zaangażowania, spowodowały, że samorząd wojewódzki stracił zaufanie do szefa WCM.

Wicemarszałek woj. opolskiego przedstawił już wniosek o dymisję doktora Piskozuba. Wczoraj Rada Społeczna WCM miała ocenić czy do dramatu doszło z powodu uchybień personelu i braku odpowiedniego nadzoru.

Rada nie wydała opinii i nie ogłosiła żadnej decyzji. Dziś Rada zbierze się, by zagłosować nad wnioskiem zarządu województwa o odwołanie dyrektora - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze