Opole: Szpital Wojewódzki wznawia planowe zabiegi na chirurgii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2018 16:10

Od czwartku Szpital Wojewódzki w Opolu wznowi przyjmowanie pacjentów planowych na oddziale chirurgii ogólnej - poinformowała w środę (10 stycznia) prezes szpitala Renata Ruman-Dzido.

Na oddziale będzie dyżurował jeden, a nie jak do tej pory, dwóch lekarzy. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Przyjęcia pacjentów planowych wstrzymano we wtorek po tym, jak pracujący na oddziale lekarze nie zgodzili się na propozycje płacowe proponowane im przez dyrekcję szpitala.

Jak powiedziała PAP prezes Ruman-Dzido, zaoferowała lekarzom 5 tys. zł pensji podstawowej i dodatkowo wyższe stawki za dyżury oraz premię za podpisanie klauzuli opt-out. Ponieważ lekarze nie przyjęli tej propozycji, a szpital ma pełną obsadę zapewnioną do połowy miesiąca, podjęto decyzję o nieprzyjmowaniu pacjentów planowych.

W środę, po spotkaniu zarządu szpitala z wicewojewodą Violettą Porowską, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wznowieniu przyjęć pacjentów planowych na oddział.

Wznowienie przyjęć planowych wymaga zmiany organizacji pracy oddziału. Na oddziale będzie dyżurował jeden, a nie jak do tej pory, dwóch lekarzy. Z tego powodu pacjenci wymagający opieki chirurgicznej w trybie ostrym, którzy do tej pory mogli liczyć na przyjęcia w Szpitalu Wojewódzkim, będą kierowani do innych szpitali na terenie Opola.

PAP - Marek Szczepanik

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum