Opole: 88 mln zł z funduszy unijnych do wzięcia na zdrowie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2017 14:00

W Regionalnym Programie Operacyjnym na poprawę usług medycznych zapisano ponad 88 mln zł. Wnioski w konkursie można składać od 10 do 17 marca br.

Opole:  88 mln zł z funduszy unijnych do wzięcia na zdrowie
O środki z RPO mogą się starać publiczne zakłady opieki zdrowotnej, przedsiębiorcy oraz lekarze i pielęgniarki wykonujący swój zawód w ramach działalności leczniczej. Fot. Archiwum

Środki przeznaczone są na poprawę dostępności usług w opolskich szpitalach i przychodniach w dziedzinie onkologii, kardiologii, opieki nad matką i dzieckiem oraz osobami starszymi - pisze Gazeta Wyborcza.

W puli 88 mln zł na opiekę nad matką i dzieckiem zarezerwowanych jest 16,4 mln zł, na opiekę nad osobami starszymi, w tym osobami z niepełnosprawnościami - 17,4 mln zł, na leczenie chorób cywilizacyjnych - 30,2 mln, na anestezjologię oraz intensywną terapię - 24,4 mln zł.

O środki te mogą się starać publiczne zakłady opieki zdrowotnej, przedsiębiorcy oraz lekarze i pielęgniarki wykonujący swój zawód w ramach działalności leczniczej. Termin rozstrzygnięcia konkursu to sierpień tego roku.

Więcej: opole.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum