Opole: 79 lekarzy z USK wypowiedziało opt-out. Szpital zawiesi planowe przyjęcia?

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2017 14:59

Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zapowiada, że w związku z wypowiadaniem przez lekarzy klauzuli opt-out już od stycznia konieczne będzie odwołanie części zabiegów operacyjnych. Trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do specjalistów.

Ze względu na braki kadrowe szpital skoncentruje się na przypadkach ostrych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Z prawa rezygnacji z pracy w wymiarze większym niż 48 godzin tygodniowo skorzystało w USK 79 lekarzy, którzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę rządu na braki kadrowe oraz konieczność wzrostu nakładów finansowych na ochronę zdrowia -  informuje Radio Opole.

Jak wskazuje dyrektor Madera, to dla szpitala duży problem, ze względu na konieczność ułożenia grafików i zabezpieczenia funkcjonowania placówki. Bez tych lekarzy normalna praca lecznicy nie będzie mogła być realizowana. Chodzi zwłaszcza o procedury planowe.

Dariusz Madera przypomina ponadto, że przy przedłużaniu się protestu istnieje zagrożenie obniżenia ryczałtu przyznanego przez NFZ na realizację zakładanego poziomu świadczeń. Może dojść do obniżenia ryczałtu na późniejszy okres rozliczeniowy, tj. na drugie półrocze, na czym straciliby pacjenci, szpital a docelowo również lekarze.

Więcej: radio.opole.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum