×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opieka nocna i świąteczna na Podlasiu w nowych placówkach

Autor: JJ/Rynek Zdrowia28 lutego 2011 13:14Aktualizacja: 28 lutego 2011 14:08

W województwie podlaskim z opieki nocnej i świątecznej będzie można skorzystać od 1 marca w wielu nowych punktach.

Opieka nocna i świąteczna na Podlasiu w nowych placówkach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Np. mieszkańcy powiatu bielskiego, którym dotąd w nocy pomagało pogotowie, teraz będą przyjmowani w ambulatorium Szpitala Powiatowego im. Rafała Czerwiakowskiego w Bielsku Podlaskim. Szpital w razie potrzeby wyśle także do chorego karetkę. Odwrotna sytuacja jest w powiecie hajnowskim. Tu dotąd za nocną opiekę odpowiadał do tej pory miejscowy szpital. Teraz rolę tę przejmuje pogotowie.

W powiecie sokólskim wszyscy mieszkańcy mogą teraz w nocy zgłaszać się do SP ZOZ-u Sokółce (dotąd zadania te były podzielone między kilka podmiotów). Także w całym powiecie augustowskim, gdzie w nocy działało aż 16 różnych podmiotów lekarskich i pielęgniarskich, wszystkim od marca będzie pomagać tylko jeden - w SP ZOZ-ie w Augustowie. Z kolei np. w Zambrowie, zamiast pogotowia, pomocy udzieli NZOZ Przychodnia Rodzinna przy ul. Pułaskiego .

Na odpowiedź na pytanie kto będzie sprawował opiekę nocną w Siemiatyczach trzeba będzie poczekać do piątku (4 marca). W pierwszym konkursie nie było chętnych, natomiast do drugiego, który zakończył się 25 lutego, wpłynęły dwie oferty - SP ZOZ w Siemiatyczach oraz WSPR w Białymstoku.

Rozwiązany zostanie także problem opieki nocnej i świątecznej w Białymstoku, który został podzielony na dwa obszary, gdzie do tej pory wszystkim zapewniała opiekę Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Konkurs tylko w pierwszym rejonie został rozstrzygnięty - wygrała WSPR w Białymstoku

- Jeśli chodzi o drugi rejon obejmujący Białystok, już wkrótce zostanie ogłoszony nowy konkurs. Jest umowa pomiędzy prezesem NFZ a WSPR, że dotychczasowa praktyka będzie kontynuowana, mimo że pogotowie nie przystępowało do konkursu w drugim rejonie, ze względu na brak w tym obszarze ambulatorium. W kolejnym konkursie odstąpimy od tego wymogu, tym bardziej, że ambulatorium, którym dysponuje WSPR jest w samym centrum miasta, skąd wszędzie jest blisko - stwierdza Adam Dębski, rzecznik Podlaskiego OW Funduszu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze