Opatów: starostwo liczy na szpitalny kontrakt, do tego czasu daje 3 mln zł

Autor: tvp.pl/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2014 13:36

24 lipca wygasa umowa dzierżawy szpitala w Opatowie (woj. świętokrzyskie) spółce Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści. Starostwo chce go przekazać spółce Top Medicus, w której lokalny samorząd ma 100 proc. udziałów.

- Udało się zarejestrować u wojewody świętokrzyskiego działalność gospodarczą spółki Top Medicus. To główny warunek, który daje możliwość starania się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia - powiedział Gustaw Saramański, wicestarosta opatowski i dodał: - Chcemy przejąć płynnie szpital, tak żeby nie było potrzeby przewożenia pacjentów.

CzytajOpatów: powiat wypowiedział umowę dzierżawcy szpitala

Spółka Top Medicus będzie mogła prowadzić działalność medyczną bez kontraktu z NFZ przez około półtora miesiąca. Na taki czas powinno wystarczyć 3 miliony złotych z budżetu powiatu. Władze powiatowe nie wątpią, że nowa spółka otrzyma kontrakt. Natomiast lekarze i pielęgniarki zapewniają, że 24 lipca nie wyjdą z pracy i nie zostawią pacjentów na łasce losu. Chcą pracować dalej.

W środę (16 lipca) zarząd powiatu opatowskiego ma spotkać się z prezesem spółki Twoje Zdrowie i omówić szczegóły przekazania szpitala.

Więcej: www.tvp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum