kielce.tvp.pl/Rynek Zdrowia | 24-10-2017 11:00

Opatów: rada powiatu rozwiązała umowę z zarządcą szpitala

Radni powiatu opatowskiego zdecydowali o rozwiązaniu umowy ze spółką Centrum Dializa - dzierżawcą Szpitala Powiatowego w Opatowie (Świętokrzyskie).

Fot. archiwum

Rozwiązanie umowy to efekt sporu - dzierżawiąca szpital spółka twierdzi, że starostwo ją nęka, natomiast starosta uważa, że spółka nie wywiązuje się z zapisów umowy. Radni zdecydowali o rozwiązaniu umowy. Rok temu, po kontrolach NFZ szpital  stracił kontrakt na prowadzenie jednego z oddziałów. 

Centrum Dializa to już drugi dzierżawca szpitala w ciągu ostatnich 6 lat. Przez kilka miesięcy placówkę prowadziła samorządowa spółka Top Medicus. Teraz władze powiatu chcą, by lecznica znów była przez nią zarządzana. Tyle że do sieci szpitali weszła  spółka Centrum Dializa, a Top Medicus, nie ma nawet zarejestrowanej odpowiedniej działalności.

NFZ wysłał pisma do spółki Centrum Dializa oraz do władz powiatu. Dyrekcja Funduszu czeka na informacje. Bo jak dotąd ani starostwo, ani dzierżawca do NFZ się nie zwrócili, a to Fundusz musi wyrazić zgodę na planowane zmiany.

Więcej: kielce.tvp.pl