Olsztyn: zabrakło pieniędzy na zasiłki dla niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2011 14:30

Województwo warmińsko-mazurskie nie dostało w lipcu i sierpniu z Ministerstwa Finansów pieniędzy na wypłatę tak zwanych zasiłków stałych, które przysługują osobom niepełnosprawnym. Z tego powodu w Olsztynie zabrakło pieniędzy na wypłatę wszystkim należnych pieniędzy.

Olsztyn: zabrakło pieniędzy na zasiłki dla niepełnosprawnych
W Olsztynie na koniec czerwca zasiłek stały przysługiwał 1055 osobom. Do tej pory pieniądze wpływały na konto olsztyńskich niepełnosprawnych do piątego dnia każdego miesiąca. Jak mówią pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, od kilku dni urywają się telefony od niepełnosprawnych, którzy nie dostali pieniędzy.

 - Staramy się, jak możemy, łagodzić sytuację, ale co tu dużo mówić, wiadomo, w jakiej sytuacji są te osoby - powiedziała zastępca dyrektora olsztyńskiego OPS Elżbieta Sieheń-Kopyść.

W sierpniu ośrodek wypłacił z własnych środków zasiłki ludziom o nazwiskach zaczynających się na litery od A do K. Dla pozostałych zabrakło pieniędzy.

Ośrodki pomocy społecznej pieniądze na zasiłki stałe dostają od wojewody. Raz na kwartał wojewoda aplikuje o nie do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a decyzja o uruchomieniu środków przychodzi z Ministerstwa Finansów.

 - Na lipiec, sierpień i wrzesień złożyliśmy wniosek o wypłatę 9 mln 281 tys. 851 zł, ale jeszcze nic na nasze konto nie wpłynęło - poinformowała rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek.

Dodała, że w lipcu wojewoda przesunął na wypłatę tych zasiłków pieniądze z innych środków. Ale na sierpień i wrzesień na razie nie mam skąd wziąć.

W ośrodku w Mikołajkach już w lipcu posiłkowano się własnymi środkami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum