Olsztyn: za remont przychodni zapłacą lekarze

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2009 11:23

Miasto nie będzie dokładało do remontów olsztyńskich lokali użytkowych dzierżawionych przez prywatne osoby. Poniesione koszty zrekompensuje sobie podnosząc czynsz. Skutki nowej polityki magistratu odczują m.in. lekarze z przychodni z Nagórek i Pieczewa.

Olsztyn: za remont przychodni zapłacą lekarze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają na udział najemców w finansowaniu remontów. Wydatki na ten cel ponosi miasto. Ma to jednak się zmienić. Prezydent Olsztyna przygotował projekt uchwały Rady Miasta, która umożliwi podwyższanie stawek czynszu w budynkach, gdzie gmina przeprowadzi jakąkolwiek modernizację.

Pozwoli to na przeniesienie kosztów wykonanej inwestycji z gminy na najemców. Decyzje w tej sprawie mają zapaść na posiedzeniu rady miasta jeszcze w tym miesiącu.

Wprowadzenie nowych przepisów mają odczuć lekarze z przychodni NZOZ przy ul. Wańkowicza i Świtycz-Widackiej, w których leczy się kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z Nagórek i Pieczewa.

O przychodniach z Nagórek i Pieczewa było głośno we wrześniu ubiegłego roku, gdy przyjmujący w nich lekarze otrzymali z ratusza pismo, z którego wynikało, że w niedługim czasie mają zadeklarować, czy zamierzają kupić zajmowane przez siebie gabinety. W przeciwnym razie miały zostać wypowiedziane umowy najmu.

Takie stawianie pod ścianą oburzyło lekarzy, którzy wytknęli urzędnikom, że nie podali im nawet stawek, za jakie mieliby nabyć lokale.

Paweł Adamus, jeden z lekarzy z przychodni przy ul. Świtycz-Widackiej, twierdzi, że do tej pory nie zapadły żadne rozstrzygnięcia. Liczy na to, że we wrześniu spotkają się w tej sprawie z władzami miasta.

Adamus przyznaje, że chętni do wykupu gabinetów są w zdecydowanej mniejszości, ale powiększenie czynszu o koszty remontu spowoduje być może, że wielu lekarzy zdecyduje się jednak na nabycie lokali.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum