Olsztyn: w tych zabiegach do kilku kolejek nie uda się zapisać

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2014 18:55

Także olsztyński NFZ sprawdza czy pacjenci oczekujący na zabiegi nie zapisują się do kolejek w kilku szpitalach na raz. Takie możliwości sprawdzeń dotyczą trzech zabiegów.

Dzięki działającemu komputerowemu Systemowi Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) praktycznie wykluczono możliwość zapisywania się przez jednego pacjenta do różnych szpitali na zabieg endoprotezoplastyki, angioplastyki i usunięcia zaćmy - podaje Gazeta Wyborcza.

- Jeśli pacjent został wpisany na taką operację w jednym miejscu, to system uniemożliwia zapisanie na taki sam zabieg w innym - wyjaśnia Magdalena Mil, rzeczniczka olsztyńskiego oddziału NFZ.

Tego, że pacjenci próbują zapisywać się do kilku kolejek dowodzą choćby doświadczenia lecznictwa ambulatoryjnego. Spośród przychodni specjalistycznych działających przy Szpitalu Miejskim w Olsztynie najwięcej pacjentów nie przychodzi na umówione wizyty w poradni kardiologicznej.

- W 2013 r. lekarze przyjęli w niej 3 tys. pacjentów, a nie zgłosiło się 400 osób - przekazała Daria Rodziewicz, rzeczniczka szpitala.

Więcej: http://olsztyn.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum