Olsztyn: tu także szpitale wstrzymują przyjęcia

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 25 września 2009 10:00

Olsztyńskie szpitale wstrzymują przyjmowanie pacjentów, ponieważ nie mają pieniędzy. Narodowy Fundusz Zdrowia przestał płacić za zabiegi wykonane ponad tegoroczny limit. W skali całego województwa warmińsko-mazurskiego kosztowały one aż 70 milionów złotych.

Olsztyn: tu także szpitale wstrzymują przyjęcia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z informacji radia wynika, że Szpital Miejski w ogóle nie przyjmuje już pacjentów na oddziały: ortopedyczny, chirurgiczny, urologiczny i okulistyczny. Obsługiwani są tylko ci chorzy, których życie jest zagrożone.

Z kolei szpital MSWiA, w którym znajduje się centrum onkologii, na razie tylko przekłada zabiegi, ale niebawem również może całkowicie wstrzymać zapisy.

– Grozi nam utrata płynności finansowej. Po prostu nie będziemy w stanie już nikogo leczyć – stwierdził Janusz Chechłowski, dyrektor szpitala MSWiA.

Aleksandra Kuczko z warmińsko-mazurskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiada, że w tym roku ze względu na kryzys pewne świadczenia, np. planowe, trzeba ograniczać. Zostały wyczerpane wszelkie środki finansowe w centrali funduszu, jeśli chodzi o zyski z lat ubiegłych.

W dramatycznej sytuacji są także szpitale w Małopolsce. Placówkom brakuje ponad 100 milionów złotych. Dyrektorzy szpitali ograniczają więc przyjęcia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze