Olsztyn: trwają prace nad koncepcją połączenia szpitali

Autor: olsztyn.wm.pl/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2017 11:50

W czerwcu br. zaczęto mówić o superszpitalu, czyli połączeniu Szpitala Miejskiego z Uniwersyteckim. Do tej pory jednak nic w tej sprawie nie wiadomo. Prace trwają, ale... nieformalnie.

Olsztyn: trwają prace nad koncepcją połączenia szpitali
Fot. archiwum

Pomysł stworzenia w Olsztynie superszpitala to wciąż wielka niewiadoma. Drogą do jego stworzenia miałoby być przyłączenie Miejskiego Szpitala Zespolonego do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Budowa nowej placówki wraz z najnowocześniejszym wyposażeniem miałaby kosztować ok. 350 mln zł. Pieniądze nie zostałyby wydane z puli miasta, ale dzięki uniwersytetowi. Sejm RP stworzył możliwość finansowania inwestycji w szpitale kliniczne uczelni z wydziałami medycyny.

- W tej chwili prowadzone są rozmowy na poziomie komisji z obu szpitali. Nie wiadomo jednak, kiedy będzie coś wiadomo - mówi prof. Wojciech Maksymowicz, prorektor ds. uczelni medycznej UWM. - Inne miasta wyprzedzają Olsztyn, bo nie siedzą z założonymi rękami, ale działają.

Komisje mają uzgodnić tok postępowania i wypracować stanowisko. Miały spotykać się indywidualnie i określić ryzyka, sporządzić analizy i podjąć inne istotne działania. Miało to trwać kilka miesięcy. Komisje rozpoczęły swoje prace dopiero miesiąc temu, więc mają jeszcze czas.

Szpital miejski od lat współpracuje z Wydziałem Nauk Medycznych UWM, działa tutaj sześć oddziałów klinicznych. W nich kształcą się przyszli lekarze. 

Więcej: www.olsztyn.wm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum