Olsztyn: resort nie chce oddać polikliniki uniwersytetowi

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2010 20:26

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie chciałby przejąć Szpital MSWiA i przekształcić go w placówkę uczelnianą, ale trafia na opór resortu spraw wewnętrznych.

Jesienią 2009 roku poliklinika wygrała ranking Rzeczpospolitej na najlepszy szpital w Polsce.

Pomysł przejęcia placówki na szpital uniwersytecki narodził się w ubiegłym roku. Ponieważ wszelkie takie decyzje wymagają zgody senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, w styczniu upoważnił on rektora i kanclerza uczelni do rozpoczęcia działań w tej sprawie.

O szczegółach prowadzonych negocjacji mówić nie chce dziekan wydziału lekarskiego prof. Wojciech Maksymowicz. Jego zdaniem resortowi spraw wewnętrznych szpital w Olsztynie nie jest potrzebny. Przypomina jednocześnie, że ranga szpitala wzrosła, gdy utworzono w nim Centrum Onkologii.

Tymczasem, ze względu na onkologię szpital jest dla uczelni szczególnie atrakcyjny. Już teraz studentom medycyny z uniwersytetu zostały udostępnione cztery oddziały, w tym chemioterapia, radioterapia i chirurgia nowotworów.

Jednak uczelnia zainteresowana jest także innymi oddziałami szpitala i dlatego stara się go przejąć.

Największą przeszkodą, jaką na drodze przejęcia szpitala musiałby pokonać uniwersytet, jest jednak opór MSWiA, który placówki pozbyć się nie chce.

Więcej: http://olsztyn.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum