Olsztyn: radni sceptyczni wobec przyłączenia szpitala miejskiego do USK

Autor: olsztyn.wm.pl/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2017 12:26

Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, organu założycielskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, zaproponowały w czerwcu połączenie placówki z Miejskim Szpitalem Zespolonym w Olsztynie. Twierdzą, że pacjenci na fuzji nie stracą, a jeden duży szpital miałby wyższe finansowanie. Mniej optymistyczni są jednak radni i personel szpitala miejskiego.

Olsztyn: radni sceptyczni wobec przyłączenia szpitala miejskiego do USK
Olsztyńscy radni miejscy ze wszystkich klubów mają wątpliwości w tej sprawie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prof. Wojciech Maksymowicz, prorektor UWM ds. uczelni medycznej, szacuje, że jeden "superszpital" mógłby zyskać z budżetu państwa 350 mln zł.

Dyrektor szpitala miejskiego Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk nie optuje jednak za fuzją.

Czyta też: Olsztyn: plany fuzji szpitala klinicznego i miejskiego - na ile realne?

Wątpliwości mają też olsztyńscy radni miejscy ze wszystkich klubów - choć pomysł znają jak na razie jedynie z mediów - informuje serwis olsztyn.wm.pl.

Ewa Zakrzewska, radna PO i przewodnicząca komisji zdrowia, opieki społecznej i polityki senioralnej wskazuje, że Olsztynowi potrzebny jest przede wszystkim szpital miejski.

Wanda Jabłońska, radna z prezydenckiego klubu Ponad Podziałami przyznaje, że nowoczesny szpital jest miastu niezbędny, ale wyraża wątpliwości, czy powinno się to odbyć kosztem szpitala miejskiego, który ma się bardzo dobrze.

Ewa Piotrkowska, radna PiS, rozmawiała już na ten temat z mieszkańcami Olsztyna i ci również mają obawy - nie znają warunków i zasad funkcjonowania nowej placówki. Chcą mieć własny szpital miejski, ponieważ przewidują, że kliniczny nie będzie dla nich tak łatwo dostępny.

Więcej: www.olsztyn.wm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum