Olsztyn: oddział Funduszu przeszkolił ponad 60 żołnierzy WOT

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2020 14:20

Warmińsko-mazurski oddział NFZ przeszkolił 61 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w zakresie obsługi systemu informatycznego służącego do monitorowania bazy łóżkowej w szpitalach, które leczą pacjentów z COVID-19.

Olsztyn: oddział Funduszu przeszkolił ponad 60 żołnierzy WOT
Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

O przeszkoleniu żołnierzy WOT przez Warmińsko-Mazurski oddział NFZ poinformowała PAP rzecznik Funduszu Magdalena Mil. Dodała, że szkolenie dotyczyło "obsługi systemu informatycznego ELC udostępnionego przez Centrum e-Zdrowia. System ten służy do monitorowania bazy łóżkowej w szpitalach, które leczą pacjentów z COVID-19".

Mil dodała, że wojsko będzie pomagało w obsłudze systemu monitorującego bazę łóżek tylko tym szpitalom, które są zainteresowane taką pomocą.

- Na dzień dzisiejszy żołnierze WOT obsługują system ELC w 19 szpitalach, zaś w najbliższych dniach wesprą w tym zakresie jeszcze dwa pozostałe szpitale, które leczą pacjentów z COVID-19 w regionie Warmii i Mazur. Regionalna jednostka WOT-u skierowała do obsługi systemu 88 żołnierzy, którzy zmieniają się w systemie 12-godzinnym" - poinformowała we wtorek (10 listopada) Mil.

/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum