Olsztyn: lekarze odchodzą ze szpitala psychiatrycznego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2010 08:49

Ponad 20 psychiatrów, którzy trzy miesiące temu złożyli wypowiedzenia, zapowiada, że od poniedziałku (1 marca) rezygnuje z pracy.

Mimo kilkutygodniowych negocjacji lekarzom z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie nie udało się dojść do porozumienia z dyrekcją w sprawie podwyżek. Lekarze chcą pensji większej o 2,6 tys. zł - tysiąc od marca, resztę w przyszłym roku. Dyrektor Jan Citko zgadza się tylko na pierwszą część żądań.

Lekarze wydają się jednak zdecydowani. W piątek (26 lutego) odebrali świadectwa pracy i spakowali swoje rzeczy. Dr Tomasz Żyśko dodaje, że muszą być konsekwentni w swoich działaniach. Jednocześnie dodaje, że nadal liczą na „rozsądek ze strony dyrekcji szpitala”.

Jeśli psychiatrzy spełnią groźbę, w poniedziałek ponad 300 chorymi zajmować będzie się tylko 13 specjalistów. Jednak Citko zapewnia, że wystarczą, by zapewnić pacjentom bezpieczeństwo. Tym bardziej, że według nieoficjalnych informacji 1 marca do pracy ma przyjść też czterech lekarzy, którzy wcześniej złożyli wypowiedzenia.

Więcej na: www.olsztyn.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum