Olsztyn: kolejny szpital wprowadził płatny parking

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 września 2014 10:00

Do grona placówek medycznych, które wprowadziły opłaty za parkowanie, dołączył Szpital Pulmonologiczny w Olsztynie. Chorzy są niezadowoleni. Uważają, że opłaty są zbyt wysokie.

Na parkingu przed szpitalem płucnym może stać 110 samochodów. Około 60 miejsc zajmują auta pracowników placówki. Reszta jest przeznaczona dla pacjentów i odwiedzających. Jeszcze kilka dni temu postój był darmowy dla wszystkich. Jednak od 10 września pacjenci i ich rodziny muszą płacić za zostawienie samochodu. Pierwsza godzina kosztuje 2,5 zł, a każda kolejna - 3 zł.

Jan Być, kierownik działu obsługi szpitala tłumaczy, że głównym powodem wprowadzenia opłat są koszty, jakie placówka ponosi w związku z utrzymaniem parkingu. Na dodatek parkowali tutaj nie tylko pacjenci szpitala pulmonologicznego, lecz także przyjeżdżający do sąsiedniego szpitala ginekologiczno-położniczego, a jesienią grzybiarze.

Szpital podpisał umowę z zewnętrzną firmą i to ona zarządza teraz parkingiem. Firma ustaliła wysokość opłat. Szpital zastrzegł jedynie, że nie mogą być wyższe niż przed innymi szpitalami.

Na zmianach ma skorzystać nie tylko szpital, z którym firma ma się dzielić utargiem, lecz także sami pacjenci i ich rodziny. Opłaty wymuszają rotację samochodów. Mało kto będzie zostawiał samochód na cały dzień, wiedząc, że musi za to zapłacić. Parking nie będzie więc przepełniony.

Więcej: olsztyn.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum