Olsztyn: jest porozumienie w sprawie podwyżek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2010 14:45

17 spośród 18 lekarzy z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie podpisało w piątek (12 marca) porozumienia z dyrekcją.

Decyzję o podpisaniu ugody w sprawie podwyżek potwierdził pełnomocnik lekarzy radca prawny Karol Siergiej i rzecznik Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie Andrzej Błaszczyk. Od 1 maja lekarze dostaną 1 tys. zł brutto podwyżki.

W myśl porozumienia, lekarze mają szansę na wzrost wynagrodzenia także w 2011 roku. Także zgodnie z porozumieniem, gdy wpływy do warmińsko-mazurskiego oddziału z centrali NFZ będą wyższe, lekarze dostaną podwyżki co najmniej o taki wskaźnik.

Umowy o pracę z takimi zapisami podpisało 17 spośród 18 lekarzy i oni przyjdą do pracy w poniedziałek. Ugody nie podpisał tylko jeden z ordynatorów szpitala.

Od 1 marca w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie pracowała tylko połowa lekarzy. 18 lekarzy z 34 zatrudnionych złożyło wypowiedzenia z powodu niskich wynagrodzeń. Lekarze żądali 1 tys. zł podwyżki wypłaconej od razu, natomiast dyrekcja proponowała podwyżkę 1 tys. zł, ale rozłożoną na 3 raty w ciągu całego obecnego roku. Negocjacje zakończyły się podpisaniem ugody na warunkach, jakich żądali lekarze.

Jak poinformował agencję rzecznik szpitala Andrzej Błaszczyk teraz, gdy sprawa lekarzy została zakończona pozytywnie, żądania płacowe wysuwają inne grupy zawodowe: pielęgniarki, psychologowie i terapeuci. Na razie nie złożyli oni wypowiedzeń.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum