Olsztyn: gminne becikowe dla wszystkich matek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2009 14:49

W przyszłym roku w Olsztynie gminna zapomoga z tytułu urodzenia dziecka wypłacana będzie wszystkim, a nie tylko najbardziej potrzebującym rodzinom.

O wypłacaniu becikowego wszystkim matkom zdecydowały władze Olsztyna. Wysokość tego świadczenia nie zmieni się i będzie nada wynosiła 200 zł. Niezależnie od  gminnego zasiłku matki otrzymają także  becikowe wypłacane z budżetu państwa, które wynosi 1 tys. zł

Jeszcze miesiąc temu władze Olsztyna zapowiadały, że ograniczą wypłacanie zasiłków z powodu konieczności wprowadzenia oszczędności w przyszłorocznym budżecie miasta. Miało być one wypłacane tylko rodzinom najbardziej potrzebującym. Teraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zmienił zdanie i zapowiedział powrót do dotychczasowych zasad.

Od 1 listopada 2009 r. zmieniły się także zasady wypłaty becikowego z budżetu państwa. Aby je otrzymać, trzeba przedstawić zaświadczenie potwierdzające, że kobieta była pod opieką lekarza, co najmniej od 10. tygodnia ciąży do porodu, przynajmniej raz w każdym trymestrze ciąży.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum