Olkusz: szpital zakupił 190 nowych łóżek dla pacjentów

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2017 18:55

W wynik porozumienia zawartego między Starostwem Powiatowym w Olkuszu i zarządem Nowego Szpitala w Olkuszu do szpitalnych sal chorych trafiło 190 łóżek.

Olkusz: szpital zakupił 190 nowych łóżek dla pacjentów
Nowy Szpital w Olkuszu zakupił 190 nowych łóżek dla pacjentów. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital Holding S.A., wymiana łóżek w olkuskim szpitalu trwa już od kilku lat. Część oddziałów została wyposażona w nowe łóżka przy okazji remontów, jednak nie wszystkie. Po zrealizowanym właśnie zakupie, wszystkie łóżka w szpitalu będą spełniały standardy i będą wygodniejsze dla pacjentów. 

Łóżka, które trafiły już na oddziały szpitalne mają system regulacji pleców i nóg, który pozwala dostosować pozycję chorego do jego potrzeb. Oprócz tradycyjnych łóżek, szpital zamówił także łóżka ortopedyczne, pediatryczne i specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii. 

Szpital przeznaczył na zakup łóżek ponad 300 tys. zł z rezerwy finansowej utworzonej na poczet odbudowy studni głębinowej, która znajdowała się na terenie obecnego lądowiska. W trakcie rozmów między starostwem a zarządem szpitala ustalono, że zamiast budować studnię, szpital zakupi nowe łóżka dla pacjentów. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum