Olkusz: szpital ma kolejnego nowego prezesa

Autor: Dziennik Polski, KR/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2013 10:11

Ilona Mróz, prezes Nowego Szpitala w Olkuszu, zrezygnowała z funkcji po pięciu miesiącach jej sprawowania. Jej miejsce zajął Jerzy Piwowarczyk. To kolejna zmiana na tym stanowisku.

Olkusz: szpital ma kolejnego nowego prezesa
Jak podaje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital, zgromadzenie wspólników Nowego Szpitala w Olkuszu podjęło decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora tej placówki. Ilonę Mróz, dotychczasową prezes zarządu, zastąpił Jerzy Piwowarczyk.

W ostatnich latach Piwowarczyk kierował przekształconym w spółkę Szpitalem Powiatowym w Gryfinie, wcześniej był dyrektorem szpitala w Kamieniu Pomorskim. Doświadczenie w zarządzaniu zdobywał w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których przygotowywał i wprowadzał programy naprawcze. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej i podyplomowych studiów MBA na Uniwersytecie Szczecińskim.

Jak podaje Dziennik Polski, pracownicy i pacjenci olkuskiego szpitala obawiają się, że częste roszady personalne szefów wpłyną na obniżenie jakości usług placówki. Jan Orkisz z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Nowego Szpitala w Olkuszu zauważa, że nowy prezes musi się zapoznać ze szpitalem, a to potrwa minimum 1-1,5 miesiąca. Tymczasem nierozwiązane problemy się nawarstwiają i sporo kosztują firmę.

Wcześniej w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Jan Orkisz, wskazywał, że w ciągu trzech lat w olkuskim szpitalu przez stanowiska dyrektora i zastępców przewinęło się 13 osób. Podkreślał, że ten chaos dotkliwie odczuwają pracownicy.

Informował, że w szpitalu trwa kontrola Państwowej Inspekcji Pracy mająca ocenić realizację wystąpienia pokontrolnego ze stycznia br. oraz skontrolować prawidłowość naliczania wynagrodzeń i terminowość ich wypłat w 2013 r. po przeniesieniu Działu Kadr i Płac do Szczecina.

Kontynuowane jest śledztwo przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, mające ustalić czy w wyniku przekształcenia olkuskiego szpitala, a następnie sprawowania nad nim kontroli władze Powiatu, dopuściły się niegospodarności.

Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów i postępowanie nadal prowadzone jest w sprawie. W związku z tym Prokurator Okręgowy wystąpił z wnioskiem do Prokuratury Apelacyjnej o jego przedłużenie do 30 września br.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum