Olkusz: radni zdecydowali, że szpital będzie spółką

Autor: Przegląd Olkuski/Rynek Zdrowia • • 10 września 2009 20:03

Grupa Nowy Szpital może na dobre rozpocząć przygotowania do całkowitego przejęcia zadań Szpitala Powiatowego w Olkuszu. Ma to nastąpić 1 stycznia 2010 r. - zdecydowali radni powiatu olkuskiego.

Olkusz: radni zdecydowali, że szpital będzie spółką
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgodnie z zapisami umowy, wkrótce powstanie spółka Nowy Szpital w Olkuszu, która przejmie prowadzenie zadań SPZOZ-u i specjalistycznych poradni. Większościowym udziałowcem spółki w Olkuszu zostanie Grupa Nowy Szpital sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Powiat olkuski będzie mógł objąć w nowej spółce 30 procent udziałów i otrzyma jedno miejsce w 3-osobowej radzie nadzorczej.

W podpisanej umowie, Grupa Nowy Szpital zobowiązała się zapewnić dostępność do usług medycznych w powiecie olkuskim w nie mniejszym niż dotychczas stopniu (z wyłączeniem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Bolesławiu), podnieść jakość i poszerzyć zakres realizowanych świadczeń zdrowotnych, wykonywać świadczenia w ramach kontraktu z NFZ.

Prowadząc NZOZ w Olkuszu szczecińska firma ma współpracować z powiatem w procesie przekształcenia ZOZ w Olkuszu. W kwestii przejęcia pracowników określono jasno, że spółka zatrudni dotychczasowych pracowników niezbędnych do prowadzenia opieki medycznej. Ponadto, w zakładzie wprowadzane mają być standardy pracy oraz rozwiązania technologiczne, które sprawdziły się w innych placówkach grupy, m.in. w Kostrzynie nad Odrą, Nakle, Świeciu, Wschowie,  Skwierzynie.

Firma GNS zapewnia, że wypracowany w olkuskiej spółce zysk w okresie pierwszych 5 lat działalności będzie w całości przeznaczała na finansowanie inwestycji NZOZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum